AMA AEROGEL BLANKET HT 650

Aerogel Insulation for energy and Industrial Applications

AEROJEL BATTANİYE

Aerojel örtüleri, aerojel parçacıklarını üstün yalıtım özelliklerine sahip ultra ince, esnek dokunmamış kumaşlara birleştirir.Battaniye ürünleri ışık iletimi, ışık yayınımı ve yüksek performanslı ısı yalıtımı sağlayabilir. Onlar ayrıca:

  • Son derece nefes alabilir, ancak su geçirmez
  • Esnek, bükülebilir ve sarılabilir
  • Düşük toz kaybı
  • Üstün korozyon koruması
  • ISI YALITIMI RAFİNERİ VE PETROKİMYA
    DÜNYANIN EN BÜYÜK 25 RAFİNAJ ŞİRKETİNİN 24’Ü TARAFINDAN KULLANILIYOR
  • AEROJEL İZOLASYONU: ENERJİNİN GELECEĞİNİ SAĞLAMAK

    ENERJİNİN GELECEĞİ UÇ NOKTALARDAN BİRİDİR – DAHA SICAK, DAHA SOĞUK, DAHA İLERİ, DAHA HIZLI – VE YENİ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ ÖNCÜLÜK EDECEKTİR. AEROJEL YALITIMININ  ENERJİNİN GELECEĞİNİ İNŞA ETMEYE NASIL YARDIMCI OLDUĞUNU ÖĞRENİN.

Aerojel Battaniye, şirketimizin en önemli ürünlerinden biridir. Silika aerojel ve cam elyafının bazal olarak birleştirilmesiyle elde edilir. Mükemmel yalıtım özelliğine, yüzey hidrofobikliğine ve alev geciktirici özelliğe sahiptir. Normal sıcaklıktaki ısıl iletkenlik katsayısı yaklaşık 0.016W (mk) olup, sabit havadan daha düşüktür. Hidrofobik hızı normal sıcaklıkta% 99’a ulaşabilir. Aynı zamanda mükemmel alev geciktirici performansına sahiptir, yangın hızı Ulusal Standart A1 seviyesine uygundur. Ve çalışma sıcaklığı aralığı geniş. Genellikle farklı ihtiyaçlara göre -200 ℃ -650 ℃ ‘de normal çalışabilir. Ek olarak, şantiyede kesmek ve kurmak kolaydır.

 

Aerojel ısı yalıtım örtüsü, nano silis aerojelinin öncü malzeme olarak benimsendiği özel tekniklerle yapılır. Yüksek sıcaklık uygulamaları için tasarlanmış (650C / 1150F’ye kadar), diğer yüksek sıcaklık yalıtım malzemelerinden iki ila sekiz kat daha fazla termal performansa sahip esnek bir kompozit örtüdür.

10 milimetreye kadar birçok kalınlıkta mevcuttur ve binalarda ve endüstriyel yalıtımlarda ısı yalıtımı olarak kullanılabilir. İş sahasında kolayca kesilebilen, yuvarlanabilen ve şekillendirilebilen ince bir ürün gerektiren uygulamalar için özellikle uygundur. Çünkü sıkıştırıldığında bile yüksek yalıtım performansı sunar.

Bir Aerogel yalıtım örtüsünün çalışma sıcaklığı aralığı – 200 ~ 6 5 0 C’dir.

Özellikleri ve avantajları:

1. Düşük termal iletkenlik ve düşük termal kapasite

2. Mükemmel hidrofobik özellikler

3. Mükemmel akustik gürültü azaltma

4. Çevre dostu ve toksik olmayan bir hammadde.

5. İyi esneklik, gerginlik ve sıkıştırılabilirlik.

6. Yüksek mukavemet ve düşük yoğunluklu

7. Uzun servis ömrü 20 Yıl Garanti

Endüstriyel izolasyon için aerojel
1. Gecikmeli metal üniteleri yalıtımı
2. Enerji üretimi yalıtımı
3. LNG yalıtımı
4. Buhar dağıtım ve bölgesel ısıtma sistemleri için yalıtım
5. Vanaların ısı yalıtımı
6. Boru hatlarının ısı yalıtımı
7. Buhar borusu yalıtımı
8. Tank yalıtımı
9. Endüstriyel baca yalıtımı
11. Endüstriyel Havalandırma Sistemleri için Yalıtım
12. Endüstriyel ekipmanların ısı yalıtımı
13. Tarım ve gıda endüstrisinde yalıtım
14. Taşıtların ısı yalıtımı
Diğer uygulamalar için aerojel
(A). Ticari yalıtım
(B). Dış yalıtım
(c). İç duvar yalıtımı
(D). Garaj yalıtımı
(E). Metal yapı yalıtımı
(F). Otomobil evler için ısı yalıtımı
İşletme giderlerini azaltın
Orijinal endüstriyel yalıtım tasarımında izin verilenden daha yüksek ısı kaybı, düzensiz ısıtma ve soğutma nedeniyle oluşabilir. Bu kayıp, telafi etmek için ekipman ısı oranlarında artış gerektirebilir. Aerojellerimiz, ekipmanların kullanım hedeflerine geri dönmelerine izin vererek, ünitenin ömrü boyunca bu kayıplarla mücadele eder.
Planlanmış olsun veya olmasın, endüstriyel ekipman bakım olayları karmaşıktır ve aksama süresi maliyetlidir. Rutin inceleme ve bakım otomatik olarak yalıtımınızın değiştirilmesi gerektiği anlamına gelmemelidir. Aerojel örtülerini  içeren iyi tasarlanmış bir yalıtım sistemi kullanmak, yalıtımınızı çıkarmanıza ve yeniden kullanmanıza olanak sağlar. Sonuçta, yalıtımın değiştirilmesi gereken yalıtım zarar görmüşse, muhtemelen işinizi yapmıyordu; sizinkini yapmanıza engel oldu.
Altyapıyı optimize edin
Endüstriyel yalıtım için sadece 2 ”(50 mm) aerojel, 6” (150 mm) mineral yün ile aynı seviyede ısı korumasını sağlayabilir. Yani sıkışık ortamda
Bu yeni yüksek sıcaklık yalıtım malzemeleri  -200 ℃   +650 ℃) sıkışık ortamda belirgin avantajlara sahiptir.

AMA AEROGEL BLANKET HT650

ÖZELLİKLER & AVANTAJLAR

AMA AEROGEL BLANKET HT650

Endüstriyel Uygulamalar ve Yapı & İnşaat Sektörü için Yüksek Performanslı Yalıtım Örtüsü

Üstün Yalıtım Performansları
Geleneksel malzemelere göre 2 ~ 5 kat daha iyi yalıtım performansı, minimum yalıtım kalınlığında aynı ve daha iyi yalıtım performansı sağlar.

· Hidrofobik ancak Buhar Geçirgen
Su iticiliği ve buhar geçirgenliği, İzolasyon Altında Korozyonun önlenmesine yardımcı olur (CUI)

· Sıkıştırma
Direnci henüz dayanıklıdır Sıkıştırma direnci ve geri tepme, sıkıştırıldıktan sonra termal performansın geri kazanılmasını sağlar

· İnorganik ve Yanmaz Profil
Nesnelere yangın koruması sağlarken uzun vadede istikrarlı performans sağlar

· Elleçleme ve Montaj için
Kolaylık Herhangi bir özel şekle veya geometriye uyacak geleneksel kesme aletleri ile sahada kolayca kesilebilir.

· Depolama ve Nakliye için Daha Az Hacim
Yalıtım malzemeleri için gerekli daha az hacim, hacim ve depolama ve nakliye için maliyeti düşürme

· Çevre dostu Güvenli
solunmayan lif içeriği yok, doğrudan tek kullanımlık depolama alanı

Aerojel Teknik Bilgisi  :

 

Uygulamalar
· Petrol üretiminde buhar boru hatları, ön izolasyonlu borular
· Enerji santralleri, petrokimya tesisleri, kimyasal tesisler
· Tanklar ve konteynerler
· Fırınlar ve fırınlar
· Trenler ve araçlar
· Binalar ve inşaatlar

Fiziksel Özellikler
Ürün Formu
 Rulo
Standart Kalınlık 3mm, 6mm, 10mm
Max Genişlik 1500mm
Termal İletkenlik 0.021w / m · k (25 ℃)
Maks Kullanım Sıcaklığı 650 ℃
Yoğunluk 200 ± 30 kg / m3
Hidrofobik Evet

 

AMA AEROGEL BLANKET HT650
Serisi, dünyanın en düşük termal iletkeni olan silika aerojelinden oluşan yüksek performanslı bir yalıtım örtüsüdür  ve -50 ℃ ile +650 arasında bir sıcaklık aralığına sahip endüstriyel uygulamalar için uygun, dokunmamış cam elyaf battaniye örtüdür. ℃; aynı zamanda inşaat ve inşaat sektörü için de uygundur. Süper düşük termal iletken, hidrofobik ancak buhar geçiren, sıkıştırmaya dayanıklı ve esnek, inorganik ve yanıcı profil, düşük hacimli kolay işleme ve çevre açısından güvenlidir.

AEROGEL BLANKET HT650 
Serisi, minimum enerji tüketimi sağlarken, minimum kalınlıktaki en iyi yalıtım performansına ihtiyaç duyanlar için mükemmel seçimdir. Termal koruma ve yangına karşı koruma için boru, tank, konteyner ve diğer endüstriyel uygulamaların yalıtımı için uygundur.

AMA AEROGEL BLANKET HT650 
Yalıtım performansını artırmaya ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltmaya ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir çözümdür. Aerojel, şu anda piyasada bulunan daha düşük ısı iletkenliği katsayılı malzemedir. Airgel granülünün dayanıklı cam elyaflarla birleşimi, AMA AEROGEL BLANKET HT650’yi endüstri lideri yapmak için esnek bir malzeme, çevre dostu, kolay kullanım ve işleme olanağı sağlar.

Aerojelin özellikleri ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Aerojel nedir?
Aerojel, yüksek gözenekli, hidrofobik, yüksek yüzey alanına sahip amorf silika parçacıkları ya da granüllerinin üstün bir ailesidir.

Aerojel nasıl üretilir?
Aerojel üretim süreci, silika sol jelin ticari üretimine benzer,  gözenekli hava dolgulu hidrofobik yapıların korunmasını sağlar.

Aerojel dumanlı silika ürünlerden ne kadar farklıdır?
Aerojel, yaygın dumanlı silika ürünlerine kimyasal olarak benzeyen hidrofobik bir amorf silika ürünüdür . En önemli farklar, aerojelin daha büyük agrega ebatlarına, daha yüksek yüzey alanlarına ve daha büyük gözenek hacimlerine sahip olması ve bir sol jel üretim prosesinde üretilmesidir.

Aerojel ürünleri güvenli midir?
Evet. Aerojel ürünleri, diğer amorf silika ürünlerine kimyasal olarak çok benzeyen hidrofobik sentetik amorf silikadır. Tipik olarak% 97’den fazla hava içerir. hidrofobik sentetik amorf silika ve absorbe edilmiş suda kalan kütleden oluşur. Silika, losyonlar ve kozmetikler gibi kişisel bakım ürünlerinde kullanılan yaygın bir malzemedir. Aerojel ürünlerimiz kristalimsi silika içermez ve kanserojen veya mutajenik değildir. Aerojel gözleri ve cildi tahriş edici olabilir, daha fazla bilgi için lütfen uygulama için danışınız

Aerojel neden iyi bir akustik yalıtkandır?
Aerojelin gözenekli yapısı, havadan yansıtma veya absorpsiyon yoluyla havadaki ses dalgalarının iletimini azaltabilir.

Aerojel yalıtım sistemleri UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Yarı saydam Aerojelinin renk stabilitesi ve yalıtım performansı uzun ömürlüdür.
 
10 MM AMA AEROGEL YALITIMLI KÜRESEL VANA CEKETİ