SAC KAPLAMA İŞLERİ

ENDÜSTRİYEL İZOLASYON SAC KAPLAMA İŞLERİ

İZOLASYON HİZMETLERİ

 

Endüstriyel projelerde izolasyon uygulamasının en önemli amaçları işletme performansınınn korunması, enerji tasarrufu, çevresel etkilerden ve çevreyi korumayı sağlamaktadır.

SICAK İZOLASYON

60° C den yüksek olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır.

Sıcak izolasyon uygulamalarında yüzey genişliği, akışkan sıcaklığı ve yalıtım yapılacak boru, yüzey ve tank gibi sistemlerin kapalı alan veya dış hava şartlarına maruz olması gibi faktörler göz önüne alınarak kullanım alanına göre cam yünü, kayayünü, seramik yünü, Poliüretan, Cellular Glass, kalsiyum silikat veya AEROGEL gibi ürünlerden uygun olan seçilir.

Boru, tank ve ekipman gibi yüzeylerin yalıtım yapılmış dış yüzeyleri alüminyum, paslanmaz, galvaniz, aluzinc, pvc gibi kaplamalar ile kaplanarak sisteme mukavemet ve buhar direnci kazandırılır.

Sıcak izolasyon uygulaması, termik santral izolasyonu, doğalgaz dönüşüm santrali izolasyonu, çimento üretim tesisi yalıtımı, Cam üretim tesisleri, Kimyasal üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, soğutma kuleleri, ısıtma-kurutma fırınları, sıcak yağ tesisatları, buhar kazan ve tesisatları, duvar, zemin ve çatı yüzeyleri ve özel ısı yalıtımı gereken durumlar için ideal bir sistemdir.

 

SOĞUK İZOLASYON İZOLASYON HİZMETLERİ

 

Soğuk izolasyon terimi, sıcaklığı –200 oC ile +40 oC arasında olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır.

Başlıca soğuk izolasyon uygulama alanları Petrokimya, Kimya, Donmuş gıda, Oksijen, Azot, Hidrojen, LNG tesisleri boru ve ekipmanları ile karbondioksit, amonyak , azot stoklama , taşıma tankları olarak sıralanabilir.

Poliüretan ve AEROGEL soğuk izolasyonda kullanılan en yaygın izolasyon malzemesidir.

 

SES İZOLASYONU

 

Bu uygulama işletmedeki yüksek sesi azaltma amaçlıdır. Ana amaç ses düzeyi düşük çalışanabilir bir ortam yaratmaktır.

 

YANGIN İZOLASYONU

 

Çeşitli sıcaklıklara dayanıklı olan malzemelerle yangın çıkma olasılığına karşı yapılan izolasyon çeşitidir.